YÖK BURSLARI 2024 || YÖK bursu arttı mı? Üniversite ve lisansüstü bursları ne kadar oldu, ne zaman geçerli olacak?

YÖK yaptığı açıklamayla lisans ve lisansüstü öğrencilerine verilen burs miktarlarında artışa gidildiğini duyurdu. Yükseköğretim Kurulu, öncelikli alanlarda ve belirli programlarda lisans ve lisansüstü öğrenim gören öğrencileri desteklemek amacıyla sağladığı bursları 2024 Nisan ayından geçerli olmak üzere üst sınırdan artırdı. İşte 2024 YÖK Destek Bursu yeni tutarlar…

YÖK ÜNİVERSİTE BURSLARI ARTTI

​​​Yükseköğretim Kurulu bursları artırdı. Öğrencilerine verilen burslarda üst sınırdan artış yapıldı. Yeni burs ücretleri şu şekilde;

100/2000 YÖK Doktora Bursu bir işte çalışmayan öğrenciler için 7.500 TL’den 12.000 TL’ye, çalışanlar için 2.500 TL’den 4.000 TL’ye yükseltildi.

100/2000 YÖK Doktora Bursu, öncelikli alanlarda nitelikli bilgi üretecek doktoralı insan kaynağı ihtiyacını karşılamak üzere veriliyor. Bu kapsamda devlet üniversitelerindeki doktora programlarında öğrenim gören öğrenciler Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından destekleniyor.

Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen devlet üniversitelerindeki lisans programlarına ilk üç sırada yerleşen ve kayıt yaptıran öğrencilere verilen YÖK Lisans Destek Bursu 1.875 TL’den 3.000 TL’ye, Temel Bilimler Üstün Başarı Sınıflarında eğitim gören lisans öğrencilerinin (TEBİP-Lisans) bursu 2.000 TL’den 3.000 TL’ye yükseltildi.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top