SED yardımı yattı mı, ödeme bilgisi nasıl öğrenilir? Açıklama geldi! İşte 2024 şubat ayı çocuk yardımı ödeme sorgulama ekranı

2024 Şubat ayı SED ödeme bilgisi araştırılıyor. Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) yardımı Şubat ayı ödemeleri ile ilgili beklenen duyuru geldi. Buna göre Sosyal ve Ekonomik Destek ödemeleri gerçekleştirildi. Ayrıca ocak ayı memur maaş katsayısındaki yeni düzenleme sonrasında sosyal hizmet modelleri kapsamındaki ücretlerde düzenlemeye gidildi. Bununla beraber sosyal ve ekonomik destek ödemelerinde yüzde 50 atış sağlanacak. İşte e-Devlet ile SED ödemesi/çocuk desteği sorgulama ekranı…

SED ÖDEMELERİ ŞUBAT 2024

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Mahinur Özdemir Göktaş, çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması için Şubat ayına ilişkin 872,4 milyon TL Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi yaptıklarını bildirdi.

Bakan Göktaş, çocukların milli değerlere sahip, kendine güvenen, eğitimli ve sağlıklı birer fert olarak yetişmeleri için tüm gayretleriyle çalıştıklarını belirterek, “Bu kapsamda çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması için Şubat ayına ilişkin 872,4 milyon TL SED ödemesi yaptık” dedi.

E-DEVLET İLE SED YARDIMI SORGULAMA EKRANI

Ödemelerin yatıp yatmadığı e-Devlet üzerinden T.C kimlik numarası ile öğreniliyor.

SED YARDIMI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

SED YARDIMI (ÇOCUK PARASI) NE KADAR OLDU?

SED hizmetinde çocuk başına yapılan ekonomik destek tutarını ortalama 3 bin 571 liradan 5 bin 330 liraya yükseldi.

Ayrıca koruyucu ailelere çocuk başına yapılan ödemelerin aylık ortalamasını da 5 bin 705 liradan 8 bin 895 liraya çıktı.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top