OSMANİYE DEPREM KONUTLARI KURA SONUCU SORGULAMA (İSİM LİSTESİ) | 2024 Osmaniye TOKİ deprem konutları kura sonuçları ne zaman açıklanacak, nasıl öğrenilir? İşte e-devlet sonuç ekranı!

Osmaniye AFAD deprem konutları kura sonuçları için geri sayım sona erdi. 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde evleri yıkılan hak sahiplerine deprem konutları teslim edilmeye başlandı. Adıyaman, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay’da deprem konutları kura çekimi gerçekleşirken, Osmaniye için kura çekimi 19 Şubat tarihinde gerçekleşti. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımı ile gerçekleşen anahtar teslim töreni ile kura çekimi canlı yayınla AFAD hak sahipliği YouTube ekranından yayınlandı. Kura çekimi sonuçları e-Devlet üzerinden öğrenilebilecek. Peki, AFAD Osmaniye deprem konutları kura sonuçları ne zaman ve nasıl öğrenilir? İşte, ayrıntılar.

OSMANİYE DEPREM KONUTLARI KURA SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen Osmaniye’de asrın felaketinin yaraları sarılıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Osmaniye’de deprem konutları kura ve anahtar teslim törenine katıldı. Çekilen kurayla yapımı tamamlanan bin 976 konutun hak sahipleri belirlendi.

Bakan Özhaseki, Osmaniye’de 11 bin 236 hak sahibi olduğunu belirterek, ” Osmaniye üzerinde de 11 bin 236 hak sahibi var. Bugün burada bin 600 konutu teslim ediyoruz. Önümüzdeki ay biraz daha devam edeceğiz. Sonraki aylarda devam edeceğiz.” dedi.

OSMANİYE DEPREM KONUTLARI KURA SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

Deprem konutları kura sonuçları kura çekiminin ardından belli oluyor. Kura sonuçlarını E-Devlet hak sahipliği ekranından sorgulamak mümkün olacak.

HAK SAHİPLİĞİ KURA SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top