Başvuru

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başvurusu 2024 | Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 8 bin sözleşmeli personel alımı ne zaman, başvuru şartları neler? Bakan Göktaş duyurdu!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı 2024 için son dakika açıklama geldi. Engelli memur ataması EKPSS yerleştirmeleri 19 Şubat tarihinde gerçekleşti. Kamu kurumlarına 2 bin 392 engelli memur atamasıyla beraber, engelli memur sayısı 70 bini aştı. Törende personel atamalarıyla ilgili bir müjde daha veren Bakan Göktaş, deprem bölgesine daha fazla destek sağlamak ve hizmetlerin kalitesini artırmak için yakın zamanda 8 bin sözleşmeli personel daha alacaklarını duyurdu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 8 bin personel alımı başvuru kılavuzu ile beraber müracaatlar gerçekleşecek. KPSS puanıyla yapılması beklenen personel alımında, başvuru şartları, kadro ve branş dağılımlarının ÖSYM kılavuzu ile ilan edilmesi ön görülüyor. Peki, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman başlıyor, başvurular nasıl yapılır? Kadro dağılımı nasıl olacak? İşte, o konular hakkında bilgiler.

Üniversite sınavı 2024 YKS ne zaman? ÖSYM Sınav Takvimi: YKS (TYT – AYT) başvuru tarihi ve ücreti

Üniversite sınavı YKS 2024 için geri sayım sürüyor. Sınava girecek üniversite adayları merak içerisinde sınav ve başvuru tarihi ile başvuru ücretini merak edip araştırıyor. Bilindiği üzere YKS Temel Yetenek Tesi (TYT) Alan Yetenek Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere üç oturumdan oluşuyor. Peki, üniversite sınavı 2024 YKS ne zaman? YKS başvuruları yani TYT ve AYT başvuruları ne zaman? İşte YKS 2024 ile ilgili merak edilen bilgiler…

Scroll to Top