Ara tatil ne zaman? 2023 – 2024 Eğitim ve Öğretim Dönemi yaz tatili ve ara tatil tarihleri | Nisan ayı ara tatil tarihi

Ara tatil ne zaman? 15 tatili yani sömstr tatilinin bitmesiyle birlikte öğrenciler şimdiden bu sorunun cevabını merak edip araştırmaya başladı. Bilindiği üzere tatil tarihleri Milli Eğitim Bakanlığı Çalışma Takvimi üzerinden paylaşılıyor. 2023 – 2024 Eğitim ve Öğretim Dönemi Ara Tatil ve Yaz Tatili tarihleri de takvimde yayımlanarak belli oldu. Peki, Nisan ayı ara tatili ne zaman? İşte merak edilen Nisan ayı ara tatili ve yaz tatili tarihi…

İKİNCİ ARA TATİL 2024 NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanı takvimine göre 8-12 Nisan 2024’te ikinci ara tatil olacak. Bilindiği üzere 2024 yılında ikinci ara tatil nisan ayında yapılacak. Ara tatilin olduğu hafta da Ramazan Bayramı’nın kutlandığı haftaya denk geliyor. Bu sebeple de ara tatilin iptal edilme ihtimali bulunuyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, ikinci ara tatillerin iptal olabileceğine dair sinyaller verdi. İkinci ara tatilin bayram haftasına denk gelmesi sebebiyle bu durumun zorlaşacağını söyleyen Tekin, “İkinci dönemde biraz olmayacak gibi duruyor.” dedi.

RAMAZAN BAYRAMI VE 2. ARA TATİL BİRLEŞTİRİLECEK Mİ?

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınladığı dini günler takvimine göre Ramazan Bayramı’nın birinci günü 21 Nisan Cuma gününe denk geliyor. Üç gün sürecek Ramazan Bayramının son günü ise 23 Nisan Pazar günü kutlanacak. Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı tarihlere göre öğrenciler, hafta sonu ile birlikte toplam 9 gün tatil yapacak. Ramazan Bayramı tatilleri hafta sonuna denk geldiği için öğrenciler ek olarak tatil yapmayacak. Ramazan Bayramı ile ikinci dönem ara tatili aynı tarihlerde uygulanacak.

YAZ TATİLİ NE ZAMAN?

2023-2024 Eğitim öğretim yılı sonu 15 Haziran 2024 Cuma günü sona erecek. Böylelikle 3 ay sürecek yaz tatili de başlamış olacak.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top