2024 Kademeli emeklilik çıkacak mı? Kademeli emeklilik gündemi için TBMM detayı

Kademeli emeklilik son dakika gelişmeleri ile takip ediliyor. Ekonomiye yönelik çalışmalar sürerken, kademeli emeklilik şartları 2024, yaş beklemeden erken emeklilik bekleyen çalışanların odaklandığı konulardan oldu. Kısmi emeklilik avantajlarından yararlanma imkanı sağlayan kademeli emeklilik, EYT düzenlemesiyle gündeme geldi. Özellikle torba yasa çalışmaları ile beraber kademeli emeklilik torba yasada var mı? sorusu öne çıkan konulardan oldu. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz yaptığı açıklamada, “Sosyal güvenlikle ilgili şu anda bir çalışmamız yok.” dedi. Peki, Kademeli emeklilik şartları 2024 neler olacak? Kademeli emeklilik ne zaman çıkacak? İşte, o konu hakkında ayrıntılar.

KADEMELİ EMEKLİLİK ÇIKACAK MI?

Kademeli emeklilik düzenlemesi olacağına yönelik iddiaları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Sosyal güvenlikle ilgili şu anda bir çalışmamız yok.” dedi. Konuyla ilgili torba yasa çalışması yapılıp yapılmadığı ise henüz bilinmiyor.

KADEMELİ EMEKLİLİK NEDİR?

Kademeli emeklilik, sigortalı çalışanların belirli bir yaşa ve prim gün sayısına ulaştıklarında kısmi olarak emekli olmalarını sağlayan bir sistemdir. Kademeli emeklilik şartları, sigortalılık türüne ve başlangıç tarihine göre değişmektedir.

Kademeli emeklilik hakkında tam detaylar, resmi çalışmaların hayata geçmesiyle belirlenir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top